Balony ze śmieciami przelatujące przez koreańską granicę

Setki balonów ze śmieciami przeleciały przez koreańską granicę
Setki balonów ze śmieciami przeleciały przez koreańską granicę Fot. Pixabay

Korea Północna wysłała po raz kolejny balony ze śmieciami do Korei Południowej. W nocy z soboty na niedzielę granicę między państwami przekroczyło około 330 balonów. Pjongjang zaznaczył, że jest to działanie odwetowe wobec południowokoreańskich grup aktywistów wysyłających do Korei Północnej balony z antyreżimowymi ulotkami.

Wysyłanie balonów ze śmieciami do Korei Południowej jest kolejną taką akcją prowadzoną przez Koreę Północną. Z około 330 balonów ze śmieciami na terytorium Korei Południowej spadło około 80. Jak wynika z pierwszych ustaleń, przesyłane śmieci nie zawierały niebezpiecznych substancji, a był w nich plastik i makulatura. Jednak południowokoreańskie wojsko zaleciło obywatelom, aby nie dotykali obiektów.

Wysyłanie balonów ze śmieciami jest akcją odwetową – odpowiedzią na akcję południowokoreańskich grup aktywistów, którzy wysyłają do Korei Północnej balony z antyreżimowymi ulotkami. Od końca maja Pjongjang wysłał przez granicę już ponad tysiąc balonów wypełnionych odpadami i obornikiem

W chwili obecnej stosunki pomiędzy Koreami oceniane są jako najgorsze od dziesięcioleci.

Źródło informacji: PAP

Komentarze