Zakończyła się rejestracja na studia I stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Studia oferowane przez poznańską uczelnię przyrodniczą przyciągają coraz więcej młodych ludzi, którzy dostrzegają potencjał i perspektywy zawodowe w dynamicznie rozwijających się sektorach związanych z ochroną środowiska, zdrowym żywieniem, gospodarką żywnościową i zrównoważonym rozwojem. Na uwagę zasługuje ekoenergetyka.
Największą popularnością wśród przyszłych studentów cieszą się kierunki takie jak weterynaria, finanse i rachunkowość, dietetyka, ekonomia, biotechnologia, leśnictwo, architektura krajobrazu oraz zootechnika. Te programy studiów przyciągnęły najwięcej zgłoszeń, co świadczy o ich prestiżu oraz wysokim poziomie kształcenia.
Natomiast kierunki, na które zgłosiło się najwięcej kandydatów na jedno miejsce to niezmiennie weterynaria – 10 kandydatów na 1 miejsce, następnie dietetyka (4 na 1 miejsce), architektura krajobrazu (3,7 na 1 miejsce), biotechnologia i biologia stosowana (ponad 3 na 1 miejsce) oraz projektowanie mebli (3 na 1 miejsce).
Cieszy również rosnące zainteresowanie kierunkiem ekoenergetyka, który staje się jednym z popularniejszych wyborów wśród przyszłych studentów UPP. Wzrost popularności tego kierunku jest dowodem na to, że młode pokolenie jest gotowe angażować się w tworzenie przyszłości opartej na czystej i odnawialnej energii. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, oferując ten innowacyjny kierunek jak również kierunek inżynierię ochrony klimatu, wspiera rozwój kompetencji, które są kluczowe dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.
Kandydaci pozytywnie przyjęli również dwie tegoroczne nowości: projektowanie żywności oraz agroturystykę. Projektowanie żywności odpowiada na pilną potrzebę innowacyjnych rozwiązań w branży spożywczej, przygotowując studentów do tworzenia nowoczesnych i zdrowych produktów żywnościowych. Z kolei agroturystyka oferuje możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia nowoczesnych gospodarstw agroturystycznych i edukacyjnych, które pozwolą na pełniejsze wykorzystanie potencjału regionu i promowanie zrównoważonego rozwoju turystyki wiejskiej.
Dodanie tych kierunków do oferty Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podkreśla zaangażowanie uczelni w kształcenie przyszłych liderów, którzy będą w stanie sprostać współczesnym wyzwaniom i wprowadzać pozytywne zmiany w swoich branżach.
Składanie wymaganych dokumentów na studia przez kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia odbywać się będzie w terminie 22-23 lipca, a w okresie 1-27 sierpnia przewidziana jest II rekrutacja na kierunki z wolnymi miejscami.
Źródło informacji: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu