GDOŚ: rusza Polska Nagroda Krajobrazowa 2022

, ,
GDOŚ: rusza Polska Nagroda Krajobrazowa 2022

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do 6. edycji Polskiej Nagrody Krajobrazowej. Konkurs ma wyróżnić wzorcowe inicjatywy i działania w zakresie zrównoważonego planowania i gospodarowania krajobrazem.

Polska Nagroda Krajobrazowa

Konkurs na Polską Nagrodę Krajobrazową jest organizowany od 2012 roku przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska jako element wdrażania Konwencji Krajobrazowej Rady Europy. Wydarzenie ma na celu wyróżnienie przedsięwzięć i projektów, które przyczyniają się nie tylko do ochrony krajobrazów, ale również podnoszą świadomość społeczeństwa w zakresie ich roli i wartości. Ponadto zwycięzca staje się polskim reprezentantem w konkursie o Nagrodę Krajobrazową Rady Europy, która przyznawana jest przez Komitet Ministrów Rady Europy

PNK 2022

Termin składania wniosków do tegorocznej edycji konkursu mija 31 sierpnia 2022 r. Jak w przypadku każdej edycji, zgłoszenia mogą przesyłać wszystkie podmioty w kraju, które zrealizowały projekty w zakresie zrównoważonego kształtowania i gospodarowania krajobrazu przy aktywnym udziale społeczeństwa. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie zgłaszanych projektów przynajmniej 3 lata przed datą zakończenia konkursu.

polska nagroda krajobrazowa 2022 • ekoetos.pl
© Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ