Opole zaprasza na Festyn Ekologiczny

, ,
Opole zaprasza na Festyn Ekologiczny

Już w sobotę, 25 czerwca, skwer przy opolskim Placu Wolności przeobrazi się w “Miasteczko Ekologiczne”. Na czas wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji związanych z segregacją odpadów i ekologią.

Miasto Opole wraz z gminami Turawa i Komprachcice od lat podejmują wspólne działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami. Jednym z takich projektów jest organizowany od kilku lat festyn pn. “Miasteczko Ekologiczne” organizowany na skwerze Placu Wolności w Opolu. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce już w najbliższą sobotę, 25 czerwca, w godz. 12:00-18:00.

Na czas wydarzenia przewidziano wiele atrakcji, niespodzianek i konkursów promujących prawidłową segregację odpadów, recykling i ekologię. Wśród nich znajdą się między innymi zajęcia rękodzielnicze i różnorodne warsztaty (np. z tworzenia naturalnych kosmetyków i środków czystości), gry i zabawy sportowe czy też wymiana makulatury na bilety do ZOO i drobnych elektroodpadów na sadzonki.

Nie zabraknie również atrakcji organizowanych przez fundatorów nagród. Spółka Remondis Opole przygotuje zajęcia plastyczne, Instytut Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Uniwersytetu Opolskiego poprowadzi warsztaty z domowego kompostowania, a Kino Helios zorganizuje rozmaite atrakcje pod hasłem “Twoje miasto – Twoje kino”.

Lista przewidzianych w programie zajęć i konkursów jest długa, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia w ulotce festynu.

Źródło: Opole Segreguje

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ