Wsparcie dla właścicieli zwierząt – kolejne umowy z lecznicami

kolejne umowy z lecznicami na rzecz darmowych zabiegów
Warszawa podpisała kolejne umowy z przychodniami weterynaryjnymi, które będą oferowały zabiegi kastracji i czipowania zwierząt właścicielskich Fot. Pixabay

Warszawa podpisała kolejne umowy z przychodniami weterynaryjnymi, które będą oferowały zabiegi kastracji i czipowania zwierząt właścicielskich. Z usługi można skorzystać w kilkunastu lecznicach – podał w środę stołeczny magistrat.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu m.st. Warszawy tegoroczna odsłona miejskiego programu, związanego z kastracją i czipowaniem zwierząt właścicielskich została uruchomiona w maju. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Aby zwiększyć dostępną pulę i umożliwić skorzystanie z programu większej liczbie warszawiaków, miasto przeprowadziło postępowanie uzupełniające. Dzisiaj podpisano umowy z wyłonionymi lecznicami.

Według podanych informacji zabiegi kastracji realizowane będą przez 15 przychodni weterynaryjnych w różnych częściach miasta, a czipowanie przez 20 lecznic. Finalnie z usług tych będzie można skorzystać w ponad połowie stołecznych dzielnic. Pełna lista placówek dostępna jest na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Zasady korzystania z programu pozostają takie same – zabieg można wykonać w dowolnej dzielnicy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Ważne jest jednak, by być mieszkańcem m.st. Warszawy.

Na dofinansowanie zabiegów w tym i przyszłym roku miasto przeznaczyło łącznie 3 mln zł. Z programu będzie można korzystać do końca listopada 2025 r. lub do wyczerpania tej kwoty.

Które zwierzęta mogą skorzystać z zabiegu

Zabiegowi kastracji można poddać zwierzę powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikujące się do znieczulenia ogólnego. Pupil musi być również zaczipowany, a w przypadku psów dodatkowym wymogiem jest aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Właściciele czworonogów w ciągu roku mogą poddać zabiegom finansowanym przez miasto maksymalnie dwa zwierzaki.

Z zabiegu czipowania może skorzystać zwierzę, które ukończyło 12 tydzień życia. Psy muszą posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Szczegółowe informacje na temat warunków skorzystania z danego zabiegu oraz tego, jakie dokładnie koszty pokrywa miasto można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Google News

Bądź na bieżąco. Obserwuj nas w Google News!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wsparcie dla właścicieli zwierząt – kolejne umowy z lecznicami | ekoetos.pl