Ruszył nabór do programu „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”

, , , , ,
Ruszył nabór do programu "Tu mieszkam, tu zmieniam EKO"22 kwietnia Fundacja Santander Bank Polska ogłosiła nabór wniosków do aktualnej edycji programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”, w ramach którego można starać się o 10 tysięcy złotych na ekologiczne projekty lokalne.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który odbywał się 22 kwietnia, Fundacja Santander Bank Polska S.A. otworzyła nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”. Program przeznaczony jest dla organizacji, które działają co najmniej 2 lata (m.in. fundacje, szkoły, stowarzyszenia, domy kultury).

Do programu można zgłaszać projekty i inicjatywy ekologiczne wynikające z potrzeb społecznych, skierowane dla dzieci i osób młodych. Mogą to być na przykład projekty rewitalizacyjne ogrodów, mini-parki, jak również wszystkie inne inicjatywy mające na celu stworzenie zielonych i przyjaznych miejsc. Ponadto muszą być one realizowane w przestrzeni publicznej.

W tym roku budżet konkursu wynosi 200 tysięcy złotych. Wytypowanych zostanie 20 zwycięskich organizacji, które na swoje projekty otrzymają od Fundacji dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych. Nie ma również potrzeby przeznaczenia wkładu własnego na dany projekt.

Termin zgłaszania aplikacji mija 23 maja 2022 roku. Wnioski należy składać elektronicznie przez stronę internetową Konkursu Fundacji Santander, na której znajduje się również regulamin programu.

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ