Transport 27 ton nielegalnych odpadów zatrzymany przez KAS

Transport 27 ton nielegalnych odpadów zatrzymany przez KAS

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła kolejny przypadek nielegalnego przewozu odpadów. Polski przewoźnik próbował wwieźć do kraju 27 ton śmieci bez wymaganych zezwoleń i musi się liczyć z wysokimi karami finansowymi, a nawet karą więzienia.

Funkcjonariusze lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) po raz kolejny udaremnili próbę nielegalnego transportu odpadów w Świecku. Tym razem w zatrzymanym pojeździe znajdowała się ziemia zmieszana z odpadami z tworzyw sztucznych, szkła i materiałów tekstylnych. Jak ustalono podczas kontroli, tranzyt nie był zarejestrowany w systemie SENT, a pojazd nie posiadał wymaganych oznakowań.

Co prawda przewożone z Niemiec odpady miały trafić do innej niemieckiej firmy, a przewóz przez Polskę był jedynie przewozem tranzytowym, ale tego typu transporty nie zwalniają z obowiązku zarejestrowania ich w systemie SENT.

Na skutek niedopilnowania obowiązków prawnych przewoźnikowi grozi kara na kwotę co najmniej 32 tysięcy złotych. Ponadto dokumenty trafiły do Prokuratury Rejonowej w Słubicach, co dla przewoźnika może się wiązać dodatkowo z karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ