Wodór sposobem na dekarbonizację w UE

, , ,
Wodór sposobem na dekarbonizację w UE

Eksperci dyskutowali na warsztatach w Ministerstwie Klimatu i Środowiska (MKiŚ) nad przyszłością dolin wodorowych w Europie.

Dekarbonizacja Polski i całej Unii Europejskiej była tematem warsztatów zorganizowanych 29 kwietnia w MKiŚ. Eksperci rozmawiali na temat schematu infrastruktury i rozwoju technologii dolin wodorowych, a także popytu i podaży na to paliwo.

Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska stwierdził na spotkaniu, że rozwój tej ścieżki jest bardzo istotny dla Polski. Dodał również, iż opracowywana jest koncepcja “Operatora Dolin Wodorowych”, który będzie mieć za zadanie zarządzanie pracami rozwojowymi w tej dziedzinie.

Polska sukcesywnie rozwija swoje działania na rzecz tworzenia wodorowych dolin. Przykładem tego typu przedsięwzięć jest między innymi “Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku 2040”, która określa cele gospodarki wodorowej w kraju. Ma to w efekcie pozwolić na szybsze zbudowanie i uruchomienie tego ekologicznego źródła energii w kraju. Dodatkowo Polska planuje aktywne uczestnictwo w ramach realizacji “Europejskiej Strategii Wodorowej do roku 2040”.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ