Honda zmierza ku elektromobilności. Na ten cel przeznaczy ponad 171 mld zł

Honda zmierza ku elektromobilności
© Honda Motor Europe Ltd.

Japoński producent aut przedstawił w ostatnim czasie plan rozwoju na najbliższe 10 lat. Firma konsekwentnie dąży do zeroemisyjności swoich produktów, inwestując ogromne fundusze w rozwój samochodów elektrycznych.

Od kilku lat Honda sukcesywnie rozwija swoją działalność w kierunku elektromobilności. Można to zauważyć m.in. po europejskiej ofercie producenta, w której dominują samochody hybrydowe. Od 2019 roku marka oferuje także w pełni elektryczny i bezemisyjny model E. Ponadto Honda stara się, by ich pojazdy mogły zostać jak najlepiej wykorzystane po zakończeniu użytkowania.

Na mocy przepisów UE dotyczących »końca cyklu eksploatacji«, samochody marki Honda doskonale nadają się do recyklingu – ponad 90% materiałów z naszych samochodów może zostać wykorzystanych ponownie” – można przeczytać na stronie firmy. Nie jest to jednak koniec rozwoju zeroemisyjności w gamie tej firmy.

Ekspansja elektrycznych samochodów Hondy

Producent zapowiedział pojawienie się na europejskim rynku w ciągu 3 najbliższych lat sześciu nowych samochodów o napędzie elektrycznym. Więcej na temat elektromobilności marki w skali światowej można było usłyszeć kilka dni temu, kiedy to przedstawiono strategię na najbliższą dekadę.

Japończycy ambitne obrali sobie za cel wdrożenie do produkcji aż 30 nowych, zeroemisyjnych samochodów. Docelowo firma planuje od 2030 roku produkować około 2 mln elektrycznych aut rocznie. Ponadto chce także produkować 30 mln silników elektrycznych, stając się tym samym ich największym producentem. Na ten odważny cel przeznaczonych ma zostać ponad 171 mld złotych.

Dalekosiężne plany

Ambitne plany Japończyków dotyczące zeroemisyjności sięgają jednak jeszcze dalej. Do 2050 roku firma chce znacząco zmniejszyć ślad węglowy pochodzący ze wszystkich swoich samochodów.

Chcemy, aby nasze pojazdy używane na całym świecie emitowały o połowę mniej dwutlenku węgla niż modele z roku 2001. Jest to cel dla wszystkich pozostających w użytku samochodów marki Honda, a nie tylko dla nowo sprzedawanych modeli. W rzeczywistości oznacza to, że samochody marki Honda muszą emitować o 80–90% mniej CO2 niż modele z roku 2001.

– zapowiada producent na swojej stronie internetowej.

Źródło: Honda Motor Europe Ltd.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *