Kongres “Klimatyczna Regeneracja Miast” na rzecz ekologicznych zmian

, , ,
Kongres “Klimatyczna Regeneracja Miast” na rzecz ekologicznych zmian

W dniach od 7 do 8 czerwca Łódź będzie gościć uczestników kolejnej edycji Kongresu. Wiodącym tematem tegorocznego spotkania będzie zrównoważone budownictwo.

Organizowany w Łodzi Międzynarodowy Kongres będzie już drugą edycją spotkania pod hasłem Klimatyczna Regeneracja Miast (KRM). Do jego celów przede wszystkim należeć będą przedyskutowanie modernizacji ekologicznych, przeprowadzonych w Polsce jak i za granicą, a także zaproponowanie rekomendacji na rzecz wspierania lokalnych strategii adaptacyjnych do zachodzących zmian klimatycznych.

Tematem kongresu o najwyższej randze będzie zrównoważone budownictwo. Organizatorzy podkreślają, że kluczowym elementem modernizacji miast jest transformacja energetyczna, której tempo silnie uzależnione jest od samorządów i deweloperów.

Jarosław Fiutowski, przedstawiciel deweloperskiej firmy Ghelamco Poland i jeden z prelegentów kongresu powiedział, że jego przedsiębiorstwo od 2015 roku nabywa energię z zielonymi certyfikatami oraz pracuje nad budową farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 10 MW. Podkreśla także, że celem jego firmy jest zasilanie swoich biurowców wyłącznie czystą energią.

Druga edycja Międzynarodowego Kongresu “Klimatyczna Regeneracja Miast” jest ukierunkowana przede wszystkim na przedstawicieli samorządów, uczelni wyższych oraz biznesmenów zaangażowanych w modernizacje miast. Organizatorzy chcą również skupić na wydarzeniu uwagę osób zajmujących się architekturą, urbanistyką czy nowymi technologiami.

Kongres odbędzie się w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, ale będzie istniała również możliwość udziału w trybie online. Zachęcamy do zapoznania się z programem oraz do rejestracji na stronie wydarzenia.

Źródło: Open Eyes Economy – Fundacja GAP, Kongres Regeneracja Miast

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ