Konkurs w walce o ekologię w przemyśle high-tech

, , , ,
konkurs w walce o ekologie w przemysle high tech • ekoetos.plWspółtworzony przez organizację EIT Manufacturing konkurs jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorców, a także start-upów. Ma on na celu promowanie oraz nagradzanie rozwiązań wpływających na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

Konkurs Demo4Green ma służyć zaprezentowaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań i projektów na rzecz ograniczenia śladu węglowego w przedsiębiorstwach wysokiej technologii. Organizatorzy zachęcają do udziału przede wszystkim firmy zajmujące się m.in. energią, wodą, redukcją odpadów czy zużycia surowców. W ramach współfinansowanego przez EIT Manufacturing konkursu można otrzymać wsparcie w wysokości 10 tys. euro.

Organizatorzy chcą dać uczestnikom możliwość zaprezentowania oraz przetestowania swoich rozwiązań, a także tworzenia i upublicznienia materiałów promocyjnych. Demo4Green ponadto ma zaoferować szerokie wsparcie w zakresie realizacji i wdrażaniu przedsięwzięć w życie oraz doradztwo coachingowe w zakresie rozwoju biznesowo-technologicznym.

W ramach konkursu ma zostać uhonorowanych 8 projektów. Każdy laureat będzie pochodzić z jednego z 8 zaangażowanych w wydarzenie krajów, w tym Polski. Nabór trwa do 13 sierpnia 2022 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie KPK.

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

NASTĘPNY ARTYKUŁ:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ