, ,

Miliardowe inwestycje Boscha w ekologiczne technologie

Bosch zainwestuje miliardy w technologie neutralne dla klimatuNiemieckie przedsiębiorstwo przedstawiło ambitne plany dotyczące klimatycznej neutralności. Bosch będzie inwestować w szereg nowoczesnych rozwiązań w wielu dziedzinach.

Firma z Gelingen w 2021 roku odnotowała zwiększenie sprzedaży. Działo się to pomimo kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Teraz zamierza zainwestować w technologie sprzyjające realizacji założeń Zielonego Ładu.

Kierunek: wodór

Bosch planuje między innymi przeznaczyć do 2030 roku około 500 mln euro na rozwój elektrolizy wodorowej. Pieniądze pozwolą firmie dostarczać na ten rynek niezbędne komponenty, takie jak ogniwa do wytwarzania wodoru.

Przedsiębiorstwo ponadto planuje wydać około 10 mln euro na transformację cyfrową własnego przedsiębiorstwa. Elementami tej modernizacji są m.in. systemy do zarządzania energią dla inteligentnego domu.

Dodatkowo firma planuje zainwestować przeszło 300 mln euro w pompy ciepła do nowych budynków. Plany zapowiadają dwukrotnie szybszy rozwój względem pozostałej części rynku. Przy tym Bosch, nie zapominając o istniejących już budynkach, oferuje kotły wodorowe. Pozwoli to na przejście z gazu ziemnego na czysty dla środowiska wodór.

Bosch zainwestuje miliardy w technologie neutralne dla klimatu
© Bosch

Elektromobilność kluczowym elementem strategii

Jednym z głównych gałęzi firmy z Gelingen jest motoryzacja, która od kilku lat zmierza w stronę pełnej elektryfikacji. Bosch, stawiając na bezemisyjność samochodów, współdziała z Volkswagenem w dziedzinie aut elektrycznych. Wspólne wysiłki mają pozwolić na utworzenie w przyszłości przedsiębiorstwa, które będzie wyposażało fabryki akumulatorów w Europie.

Oprócz tego niemiecka firma zainwestuje prawie miliard euro w rozwój ogniw paliwowych mobilnych i stacjonarnych.

Rozwój zielonej energii pomimo kryzysu

Według przedstawicieli Boscha ambitne plany, pomimo wojny na Ukrainie i wszystkich za tym idących konsekwencji finansowych, a także problemów z dostępnością do półprzewodników, zostaną zrealizowane. Szef finansów firmy przekonuje, że długoterminowa, przyszłościowa strategia zagwarantuje rozwój technologii neutralnych dla środowiska.

Źródło: Bosch

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ