MRiRW ogłasza pomoc dla producentów jabłek

, , ,
MRiRW ogłasza pomoc dla producentów jabłekMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uruchamia procedurę pomocową dla producentów jabłek, w związku z utrzymującymi się niskimi cenami owoców na rynku krajowym.

Sadownicy, którzy stracili partnerów handlowych m.in. w wyniku wojny, zamknięcia rosyjskiego oraz białoruskiego rynku, w ramach programu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek” będą mogli otrzymać wsparcie w wysokości 30 groszy za kg sprzedanych owoców do zakładów wpisanych w wykazie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Jak skorzystać z rządowej pomocy?

Od 25 do 28 kwietnia zainteresowane zakłady przetwórcze mogą zgłosić swój udział, przesyłając zgłoszenie na maila ARiMR. Lista zakwalifikowanych organizacji zostanie opublikowana 29 kwietnia.

Sadownicy oraz organizacje producentów mogą składać wnioski o pomoc do 30 czerwca. Do skupu kwalifikują się tylko jabłka deserowe, czyli takie odmiany jak Jazz, Delikates, Ligol, Rubin, Jonatan, Gala itp. Pomoc rządowa dla całej branży sadowniczej obejmuje skup maksymalnie 200 tysięcy ton jabłek.

Na stronie ARiMR dostępne są formularze zgłoszeniowe.  

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ