NFOŚiGW przekazuje kolejną transzę środków w ramach programu “Mój elektryk”

, , , , ,
NFOŚiGW przekazuje kolejną transzę środków w ramach programu “Mój elektryk”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej postanowił przeznaczyć kolejne środki do Banku Ochrony Środowiska, podnosząc przekazywaną kwotę do 100 mln zł. Druga transza zostanie przeznaczona na dopłaty do leasingu udzielane przez BOŚ w latach 2021-2022.

Możliwość uzyskania dofinansowania w postaci dotacji lub dopłat do leasingu pojazdów elektrycznych spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Z tego powodu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o przekazaniu do Banku Ochrony Środowiska drugiej transzy środków, dzięki czemu BOŚ ma do dyspozycji 100 mln zł.

“Kolejne 80 mln zł dla BOŚ z dostępnej puli programu to potwierdzenie, że w zakresie wsparcia dla leasingu program już okrzepł, a BOŚ dysponuje zarówno niezbędnym doświadczeniem jak i grupą partnerów do tego, by zwiększać tempo wydatkowania tych środków. Pieniędzy na dopłaty do leasingowanych elektryków na pewno nie zabraknie. Kibicujemy branży, bo teraz ważne, by przedsiębiorcy nie musieli zbyt długo czekać na same »elektryki«” – podkreśla Paweł Mirowski, p.o. prezes NFOŚiGW.

Program Mój Elektryk

Jednym z programów priorytetowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest program “Mój elektryk”. Jego celem jest ograniczenie zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych. W programie mogą brać udział zarówno klienci indywidualni, jak również firmy i organizacje. Osoby fizyczne są obsługiwane bezpośrednio przez NFOŚiGW, natomiast ścieżka leasingowa jest prowadzona przez Bank Ochrony Środowiska.

Program jest przewidziany na lata 2021-2026, przy czym okres kwalifikowalności kosztów ustalono na termin od 1 maja 2020 r. do 31 grudnia 2025 r. Budżet programu ustalono do kwoty 500 mln zł dla bezzwrotnych form dofinansowania, z czego co najmniej 50% zostanie przekazane w ramach udostępnienia środków do banków.

Źródło informacji: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ