Przewodnik dotyczący zmian klimatu

Przewodnik dotyczący zmian klimatu

Dwie organizacje wydały niezwykły przewodnik, który jest potrzebny każdemu z nas. NASA i Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA) opublikowały skondensowane kompendium wiedzy o zmianach klimatycznych.

Budowanie sojuszy na rzecz działań dla klimatu (z ang. Building Alliances for Climate Action) to publikacja, która zawiera różne perspektywy, różne historie i działania, ale wszystko sprowadza się do zmian klimatu i zapobieganiu temu procederowi.

POMOC DLA KAŻDEGO

Przewodnik powstał po zorganizowaniu spotkań w ramach Alliances for Climate Action (ACA), na których omawiane są naglące problemy środowiskowe. Podczas zeszłorocznych wirtualnych sesji dokonano wielu spostrzeżeń, które przerodziły się w publikację tłumaczącą i rozjaśniającą niuanse związane ze zmianami klimatycznymi.

NASA pracuje ramię w ramię z FEMA, aby zapewnić społecznościom w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie zasoby, których potrzebują, aby dostosować się w obliczu ekstremalnych warunków pogodowych – które rosną z powodu zmian klimatycznych.

Bill Nelson, administrator NASA

Celem publikacji jest zaprezentowanie przystępnej wiedzy o zmianach klimatycznych popartej przykładami i historiami dotyczącymi poszczególnych miejsc, takich jak Wisconsin. Przewodnik ma pomóc osobom i organizacjom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Przykłady w przewodniku odnoszą się do terytoriów Stanów Zjednoczonych, niemniej jednak prezentują uniwersalną wiedzę o świecie, o naszym wspólnym świecie. Cała publikacja dostępna jest w języku angielskim na stronie FEMA.

Źródło: NASA

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ