Szczyt Energii Jądrowej w Brukseli. Premier Donald Tusk bierze udział

Elektrownia jądrowa z białymi chłodniami kominowymi na tle zachmurzonego nieba symbolizująca temat Szczytu Energii Jądrowej w Brukseli.
Elektrownia jądrowa – nowoczesna energia przyszłości. Premier Donald Tusk na Szczycie Energii Jądrowej w Brukseli.

Szczyt Energii Jądrowej jest wydarzeniem na skalę historyczną. Został również nazwany Szczytem Atomowym. Premier Donald Tusk przybył do Brukseli, gdzie spotka się z innymi przywódcami UE, a także przedstawicielami USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Turcji czy Pakistanu. Spotkanie jest współorganizowane przez Belgię oraz Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA).

Celem Szczytu Energii Jądrowej są rozmowy o działaniach niosących umożliwienie odstąpienia od paliw kopalnych i powstrzymanie zmian klimatycznych.

„Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoimy. Możemy przekształcić je w szansę na postęp, zapewniając miejsca pracy, podnosząc jakość i odporność naszych społeczeństw oraz oferując prawdziwą przyszłość dla innowacji i naszego przemysłu. Energia jądrowa ma wszelkie atuty, aby stać się częścią rozwiązania pozwalającego osiągnąć cele klimatyczne, które wyznaczyliśmy sobie na rok 2050” – mówił premier Belgii Alexander De Croo, rozpoczynając szczyt.

Zgromadzeni przywódcy będą dyskutować o zasobach, jakie niesie energia jądrowa i możliwości wprowadzenia zmian dla osiągnięcia globalnych celów klimatycznych.

Premier Donald Tusk Przybył już na miejsce Szczytu Jądrowego.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *