Trwa nabór wniosków do polsko-chińskiego konkursu technologicznego

, ,
Trwa nabór wniosków do polsko-chińskiego konkursu technologicznego

Wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Ministerstwo Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej (MOST) służyć ma rozwijaniu współpracy specjalistów z obu krajów oraz wsparciu ambitnych projektów.

Ogłoszony w kwietniu polsko-chiński konkurs bilateralny skierowany jest do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także uczelni i jednostek naukowych, posiadających co najmniej jednego partnera z Chin.

Wyzwanie polega na przedstawieniu przez zespoły projektów wdrażających nowe pomysły w dziedzinie teleinformatyki, technologii energetycznych, technologii środowiskowych lub materiałoznawstwa. Uczestnicy muszą brać pod uwagę potencjał swoich rozwiązań na krajowym rynku, ponieważ docelowo właśnie w Polsce przedstawione wizje mają funkcjonować.

Oprócz prezentacji nowych projektów, ważnym celem konkursu jest także pogłębienie współpracy pomiędzy zespołami z Polski i Chin. Przedstawiciele obu państw 21 czerwca 2016 roku podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie wspólnych badań i rozwoju.

Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na dofinansowanie autorskich badań i projektów w wysokości do 500 tysięcy euro, z kolei całkowity budżet konkursu dla polskich uczestników wynosi 3 mln euro. Nabór wniosków do udziału w konkursie rozpoczął się dzisiaj (6 maja) i będzie trwać do 30 czerwca. Wyniki poznamy w pierwszym kwartale 2023 roku.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i dokumentacją konkursową na stronie NCBR.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ