Dolina Wodorowa na południu Polski

, , ,
Dolina Wodorowa na południu PolskiKońcem stycznia w Katowicach powołano Śląsko-Małopolską Dolinę Wodorową. Będzie to ponadregionalne miejsce wdrażania konkretnych przedsięwzięć w zakresie gospodarki wodorowej.

31 stycznia w Muzeum Śląskim w Katowicach powołano Śląsko-Małopolską Dolinę Wodorową. Zgodnie z założeniami Polskiej Strategii Wodorowej, w kraju ma powstać co najmniej pięć dolin wodorowych.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane po raz kolejny z inicjatywy Agencji Rozwoju Przemysłu, która podkreśla, że powstanie Doliny „jest istotnym krokiem w stronę innowacyjności i dekarbonizacji polskiej gospodarki”. Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa ma wykorzystać potencjał przemysłowy, jak i naukowy obu regionów i wdrożyć nowe, inteligentne rozwiązania w ramach gospodarki wodorowej.

„Celem stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju gospodarki wodorowej oraz dążenie do zbudowania gałęzi śląsko-małopolskiego przemysłu wodorowego, w tym opartego na produkcji wodoru w procesie elektrolizy z wykorzystaniem energii produkowanej z instalacji OZE oraz jego wykorzystanie w energetyce, w tym cieplnej, transporcie i infrastrukturze oraz przemyśle” – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

W grudniu zeszłego roku katowicki oddział ARP uruchomił portal wodorowy, na którym można znaleźć informacje na temat rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce i na świecie.

Źródło informacji: Agencja Rozwoju Przemysłu

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ