Większość ważnych dla rozwoju e-mobilności pierwiastków jest pod kontrolą Chin

JACedno z największych wyzwań Polski i Europy ma związek z krytycznymi materiałami - cennymi pierwiastkami
edno z największych wyzwań Polski i Europy ma związek z krytycznymi materiałami - cennymi pierwiastkami Źródło: Kadr z filmu/PAP Mediaroom

„Jedno z największych wyzwań Polski i Europy ma związek z krytycznymi materiałami – cennymi pierwiastkami, które są kluczowe dla przyszłości nauki, technologii, innowacji. Szczególnie dla rozwoju e-mobilności, energii wiatrowej czy produkcji akumulatorów” – stwierdził Rafael Popper, prezes Green Iceberg podczas H2POLAND & NetZero Forum. Podkreślił, że większość krytycznych materiałów jest pod kontrolą krajów w innych regionach świata, a globalnym liderem produkcji są Chiny.

H2POLAND & NetZero Forum jest odpowiedzią na potrzebę popularyzowania wiedzy dotyczącej technologii nisko- i zeroemisyjnych. Wydarzenie jest platformą wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko- i zeroemisyjnej gospodarce.

Źródło informacji: PAP MediaRoo

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *