Wielkie otwarcie łódzkiego Orientarium

Wielkie otwarcie łódzkiego Orientarium

Już od jutra będzie można odwiedzać najnowocześniejsze zoo w Europie – Orientarium w Łodzi. To nowoczesny kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Z okazji otwarcia odwiedzający mogą liczyć na wiele dodatkowych atrakcji.

Już 29 kwietnia otwierają się bramy najnowocześniejszego zoo w Polsce. Budowa łódzkiego Orientarium rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku, a autorem projektu jest pracownia ArC2 Fabryka Projektowa, znana m.in. z zaprojektowania wrocławskiego Afrykarium. Inwestycja pochłonęła 262 mln zł i stanowi największy kompleks w Europie obejmujący faunę i florę pochodzącą z Azji południowo-wschodniej.

Orientarium zajmuje połowę łódzkiego zoo, na którego terenie znajduje się 7 zbiorników oceanicznych i 3 zbiorniki słodkowodne, 5,5 hektara wybiegów dla zwierząt oraz 2 hektary wydzielone na strefę rekreacyjno-gastronomiczną. Zoo opiekuje się 550 gatunkami zwierząt oraz ponad 1300 gatunkami ryb w strefie oceanicznej.

Azyl dla zagrożonych gatunków

Do największych atrakcji Orientarium z pewnością zalicza się ogromny podwodny tunel, mieszczący 2,5 mln litrów wody, z którego będzie można obserwować zagrożoną wyginięciem rafę koralową oraz rekiny i płaszczki. Łódzkie zoo jest też jedynym kompleksem w Polsce, w którym będzie można zobaczyć wpisane na listę zagrożonych gatunków lwy azjatyckie i ariranie amazońskie (wydry olbrzymie).

Orientarium w około 60% jest pokryte tropikalną roślinnością pochodzącą z krajów azjatyckich takich jak Laos, Indie, Japonia czy Filipiny. Również z tych zakątków pochodzą zwierzęta, które będzie można podziwiać, m.in. słonie indyjskie, pantery mgliste, niedźwiedzie himalajskie, dzioborożce i szpaki balijskie.

Przed wejściem do Orientarium ulokują się stosika firm, które są sponsorami gatunków zwierząt w łódzkim zoo. W weekend otwarcia będą organizowały przy swoich stosikach liczne konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych.

Wielkie otwarcie łódzkiego Orientarium
© Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi

Atrakcje dla odwiedzających

Podczas zwiedzania ogrodu zoologicznego będzie można wziąć udział w spotkaniach z opiekunami zwierząt i edukatorami, którzy będą przybliżać ciekawostki z zakresu życia codziennego nowych mieszkańców zoo. Możliwa będzie również opcja interaktywna – po terenie Orientarium oprowadzi ścieżka edukacyjna dostępna w aplikacji mobilnej.

W weekend majowy animatorzy przebrani za maskotki zwierząt będą witać pierwszych gości wraz ze słodkim poczęstunkiem. Dla najmłodszych jest też przygotowana gra terenowa oraz stanowiska z malowaniem buziek i tworzeniem personalizowanych zabawek. Oprócz licznych atrakcji, Orientarium zapewnia bogatą ofertę gastronomiczną. Obok dużej restauracji samoobsługowej zlokalizowana jest pizzeria, naleśnikarnia, lokale z sushi i ramen oraz bubble tea.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na temat nowego pawilonu oraz cennikiem biletów na stronie Orientarium.

Źrodło: Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *