Wkrótce startują bezzwrotne premie dla małych gospodarstw

, , ,
Wkrótce startują bezzwrotne premie dla małych gospodarstwAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) ogłasza nabór wniosków o dotacje służące modernizacji małych gospodarstw. Maksymalne wsparcie będzie wynosić 60 tysięcy złotych.

To już dziesiąty nabór wniosków ogłoszony przez ARiMR z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Od 16 maja będzie można ubiegać się o dofinansowania na potrzebę restrukturyzacji małych gospodarstw. Rolnik otrzyma dotację w dwóch ratach: 80% po spełnieniu warunków określonych w decyzji o przyznaniu środków, a 20% po zrealizowaniu biznesplanu.

Co najmniej 80% otrzymanych funduszy należy przeznaczyć na środki trwałe. Może to być na przykład zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych, budowa, przebudowa lub remont pomieszczeń służących do produkcji rolnej czy też tworzenie sadów.

Wsparcie dotyczy rolników posiadających co najmniej 1 hektar użytków rolnych lub nieruchomość służącą do wytwarzania w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej. Osoby zgłaszające się po premie mogą być ubezpieczone zarówno w KRUS-ie lub ZUS-ie. Wnioski o dotacje można zgłaszać do 14 lipca w oddziałach regionalnych ARiMR lub elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

W ramach wszystkich dotychczasowych naborów złożono około 75,5 tysięcy zgłoszeń, które po zaakceptowaniu otrzymały łącznie przeszło 2,9 mld złotych.

Więcej informacji na temat warunków dofinansowania znajduje się na stronie ARiMR.

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ