Współpraca Kia z The Ocean Cleanup na rzecz środowiska

Plastikowa butelka pływająca pod wodą turkusowego oceanu

Holenderska organizacja non-profit The Ocean Cleanup zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem technologii prowadzących do usuwania plastiku z oceanów. Od teraz we współpracy z Kia Corporation przed siedem lat będzie rozwijać wzajemne inicjatywy prowadzące do zrównoważonego użycia plastiku i dbałości o planetę.

Pod koniec kwietnia w centrali korporacji Kia w Seulu podpisano umowę, na mocy której koreańska firma podejmuje siedmioletnią współpracę z organizacją The Ocean Cleanup, zajmującą się pozyskiwaniem plastiku z oceanów. Oficjalny partner Kia jest z charakteru non-profit, ma siedzibę w Holandii i opracował między innymi urządzenie „Interceptor„, zatrzymujące i wydobywające plastik jeszcze w rzekach przed dotarciem do oceanów.

Technologie przyjazne środowisku

Współpraca obu podmiotów ma na celu wzajemne wsparcie w opracowywaniu przyjaznych dla środowiska technologii. Kia Corporation zobowiązała się do pomocy finansowej, rzeczowej (dostarczy samochody elektryczne) oraz technicznej (przy budowie urządzeń poławiających plastik).

The Ocean Cleanup z kolei w ramach partnerstwa będzie przekazywać wydobyty z wód plastik, który firma samochodowa będzie mogła wykorzystać ponownie w produkcji. Organizacja podzieli się również pełnym kompletem badań nad plastikiem usuwanym z oceanów.

kia the ocean cleanup na rzecz srodowiska 2 | ekoetos.pl
© Kia Motors Polska

Kia jako dostawca zrównoważonych rozwiązań

Podjęcie współpracy z The Ocean Cleanup jest kolejnym krokiem w drodze do korporacyjnej wizji produkcji, która będzie coraz mniej wpływać na środowisko, między innymi przez ponowne wykorzystywanie plastiku z recyklingu, ekologicznych materiałów na bazie surowców naturalnych czy zrezygnowanie ze skór zwierzęcych.

„Kia będzie zawierać kolejne partnerstwa z różnymi organizacjami, takimi jak The Ocean Cleanup, które dysponują innowacyjnymi technologiami i mają ciekawe pomysły” – twierdzi Prezes i Dyrektor Generalny Kia Corporation, Hu Sung Song.

Źródło: Kia Motors Polska

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *