ARiMR wspiera modernizację gospodarstw rolnych

, , ,
ARiMR wspiera modernizację gospodarstw rolnychTrwa nabór wniosków o przyznanie dofinansowania dla rolników, którzy podejmują się inwestycji związanych z nawadnianiem w ich gospodarstwie. Wsparcie może sięgać nawet 100 tysięcy złotych.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) rozpoczęła końcem marca nabór wniosków o dofinansowanie w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” w obszarze nawadniania w gospodarstwie. Wsparcie w postaci refundacji części kosztów kwalifikowanych dotyczy trzech rodzajów operacji:

  • wykonanie nowego nawodnienia,
  • ulepszenie istniejącej instalacji nawadniającej,
  • ulepszenie instalacji nawadniającej wraz z powiększeniem nawadnianego obszaru.

O dofinansowanie mogą się ubiegać rolnicy posiadający gospodarstwo rolne o powierzchni od 1 do 300 ha lub prowadzący produkcję w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej. Beneficjenci mogą liczyć na zwrot nawet 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych. Dotychczas w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 (PROW) ARiMR przeznaczyło na „Modernizację gospodarstw rolnych” ponad 5,73 mld złotych.

Wnioski można składać do 27 maja 2022 roku w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR. Szczegółowe informacje na temat warunków dofinansowania znajdują się tutaj.

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

POPRZEDNI ARTYKUŁ:

NASTĘPNY ARTYKUŁ:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ