Wnioski o dopłaty na inwestycje w prywatnych lasach już od czerwca

piękny krajobraz las i łąką polska

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) uruchamia dofinansowania dla właścicieli lasów. Fundusze mają pomóc w dbaniu o leśny ekosystem.

Dotacje zaproponowane przez ARiMR przeznaczone są dla osób posiadających lasy w wieku 11-60 lat o powierzchni od 0,1 ha do 40 ha i które nie podlegają pod premię pielęgnacyjną PROW.

Dla przyznania środków istotne jest również posiadanie dla swojego gruntu Uproszczonego Planu Zarządzania Lasu lub projektu zadań w zakresie gospodarki leśnej sporządzonego w oparciu o inwentaryzację lasu.

Dofinansowania mają na celu rozwijanie wsparcia dla wewnętrznego, leśnego ekosystemu. Przykłady działań, na które można otrzymać fundusze to m.in. wprowadzenie podszytu, czyli drzew oraz krzewów rosnących w dolnej warstwie drzewostanu, wdrażanie zabiegów ochronnych przed zwierzyną lub dolesienie luk powstałych w wyniku procesu chorobowego.

O dopłatę będzie można się ubiegać w biurach powiatowych ARiMR oraz poprzez aplikację eWniosekPlus w terminie od 20 czerwca do 29 lipca. Wysokość przyznanych pieniędzy jest zależna od zaplanowanych przez właściciela lasu modernizacji. Maksymalne dofinansowanie może wynieść ponad 14 tysięcy złotych.

Więcej informacji o naborze wniosków znajduje się na stronie ARiMR.

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *