,

IX odsłona konkursu GOSPOSTRATEG ogłoszona przez NCBR

Szkło powiększające skierowane na oświetlone budynki w mieście nocąW ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosił nabór wniosków do programu GOSPOSTRATEG zdefiniowanego jako „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków”.  

Celem programu jest dofinansowanie badań naukowych oraz prac rozwojowych, które mogą do 2028 roku wypracować rezultat społeczno-ekonomiczny w ukształtowaniu i kształtowaniu krajowych oraz regionalnych polityk rozwojowych. 

Dofinansowanie na badania rozwojowe  

Projekty zakwalifikowane do konkursu mogą liczyć na łączne wsparcie w wysokości 80 mln złotych. Do programu mogą dołączyć jedynie konsorcja składające się z min. 3 podmiotów i maks. 5, w skład których wchodzą jednostki naukowe, przedsiębiorstwa oraz podmioty wdrażające.  

Zgłoszone projekty mogą obejmować badania podstawowe, badania przemysłowe oraz prace rozwojowe i muszą dotyczyć prac przedwdrożeniowych. Zainteresowani mogą zgłaszać projekty z czterech pułapek tematycznych:

  • obszaru pułapki braku równowagi,
  • obszaru pułapki demograficznej,
  • obszaru pułapki słabości instytucji oraz
  • obszaru pułapki średniego dochodu i przeciętnego produktu.  

Projekt może być realizowany maksymalnie przez 36 miesięcy. Jednakże w uzasadnionych przypadkach czas ten może zostać wydłużony do maksymalnie 60 miesięcy.   

Wnioski dostępne jedynie w wersji elektronicznej można składać od 20 czerwca do 20 września 2022 roku za pośrednictwem systemu LSI.  

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie NCBiR.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ