Kolejny przypadek nielegalnego gospodarowania odpadami zatrzymany

Kolejny przypadek nielegalnego gospodarowania odpadami zatrzymanyGłówny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował o wykryciu kolejnego procederu przestępczego związanego z nielegalnym postępowaniem z odpadami. Co najmniej 22 tony odpadów zostały zakopane na terenie nieczynnej żwirowni w województwie podlaskim.

Jak podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ), inspektorzy z Wydziału Interwencyjno-Operacyjnego Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej podjęli działania w związku z podejrzeniem nielegalnego gospodarowania odpadami. Uzyskane przez nich informacje wskazywały na teren nieczynnej żwirowni w obrębie miejscowości Mroczki-Stylongi (woj. podlaskie).

Inspektorzy DZPŚ we współpracy z podlaskim WIOŚ oraz Policją, w dniu 2 lutego zatrzymali kierowcę, który przywiózł do żwirowni prawie 20 ton odpadów komunalnych. Odkryto również, że dotychczas na terenie działki zakopano co najmniej 22 tony odpadów. Łącznie na miejscu zatrzymano 5 osób.

gios nielegalne odpady zwirownia mroczki • ekoetos.pl
© Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Aktualnie trwają dalsze czynności w tej sprawie. Należy ustalić m.in. rodzaj składowanych odpadów, ich dokładną ilość oraz stopień zagrożenia, jakie stwarzają dla środowiska. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży, sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy.

Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ