MKiŚ: Ruszyła kampania „Nasz klimat”

, ,
MKiŚ: Ruszyła kampania "Nasz klimat"Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozpoczęło kampanię informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Nasz Klimat”. Jej głównym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Wydarzenie potrwa do października 2022 roku.

Na zorganizowaną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) kampanię „Nasz Klimat” będzie się można trafić zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w Internecie. Jej hasło przewodnie – Klimat tworzą ludzie – ma podkreślić rolę zaangażowania jednostki w działania na rzecz ochrony klimatu.

Aktywności zaplanowane w czasie trwania kampanii mają być źródłem dyskusji na temat zmian klimatu oraz aktywnie angażować Polaków w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Ochrona klimatu to nie tylko podejmowanie instytucjonalnych inicjatyw, ale również codzienne budowanie przez nas wszystkich nawyków, które mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Jak głosi hasło działań „Klimat tworzą ludzie” w kampanii pragniemy przyczyniać się do poszerzania wiedzy i podnoszenia świadomości ekologicznej całego społeczeństwa. Jesteśmy przekonani, że metodą małych kroków możemy wypracować wspólną troskę o środowisko naturalne.

Adam Guibourgé-Czetwertyński, wiceminister klimatu i środowiska

Kluczowym elementem kampanii jest strona internetowa naszklimat.gov.pl. Poza informacjami i radami na temat ekologicznych nawyków znajdują się tam liczne materiały edukacyjne dla szkół oraz pakiety informacyjne do wykorzystania przez samorządy i media.

Jak podkreśla MKiŚ, odpowiedzialność za klimat spoczywa na każdym człowieku, a pozytywne zmiany są możliwe również dzięki prostym nawykom. Trwająca kampania ma pokazać, w jaki sposób całe społeczeństwo może się przyczynić do ochrony naszej planety.

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ