Przyszłość energetyki wiatrowej na Bałtyku

Morska farma wiatrowa

Podczas zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) konferencji rozmawiano na temat rozwoju morskich farm wiatrowych.

Znaczenie, potencjał i przyszłość zielonej energii pochodzącej z siły wiatru nad Bałtykiem – na tych aspektach skupili się uczestnicy konferencji, która odbyła się 11 maja.

Wiceminister klimatu i środowiska i pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska powiedział na spotkaniu, że elektrownie wiatrowe mają duże znaczenie dla kraju pod kątem gospodarczym, a także bezpieczeństwa energetycznego. Dodał również, iż inwestycja w tę gałąź zielonej energii daje szanse na rozwój polskiego przemysłu i rynku pracy.

Podczas konferencji wiceszef resortu podkreślał chęć rządu do rozwoju energetyki neutralnej dla środowiska. Dowodem tego zaangażowania jest m.in. podpisane 15 września 2021 roku porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim w Polsce „Polish Offshore Wind Sector Deal”.

Ma ono na celu rozbudowę farm oraz maksymalizację poprzez prowadzenie i wspieranie badań, edukacji oraz współpracy zainteresowanych podmiotów. W efekcie udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym ma znacząco się zwiększyć. Wiceminister klimatu i środowiska zachęcał przedstawicieli całego sektora do współpracy na rzecz realizacji tego wspólnego celu.

Zachęcamy do obejrzenia transmisji z wydarzenia udostępnionej na profilu PSEW na Facebooku:

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska; Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *