Termomodernizacja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii SPZOZ ze wsparciem

, , ,
Termomodernizacja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii SPZOZ ze wsparciem

Dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) pozwoli na przeprowadzenie modernizacji budynku Centrum Onkologii i poprawienie jego efektywności energetycznej, co umożliwi m.in. ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (ŚCO SPZOZ) w Kielcach to istotny punkt na mapie Polski w kontekście leczenia osób z nowotworami, przyjmujący pacjentów z całego kraju. Oprócz pomagania chorym, specjaliści z placówki prowadzą badania nad nowymi sposobami diagnostyki oraz walki z niektórymi wariantami raka.

4 maja Centrum Onkologii otrzymało od NFOŚiGW dotację w wysokości 11,4 mln złotych na modernizację energetyczną swoich 4 budynków. Dofinansowanie stanowi 86% całkowitego kosztu remontu.

Modernizacja ma objąć łącznie prawie 18 tysięcy m2 powierzchni w czterech budynkach onkologicznego centrum. Głównym celem termomodernizacji jest przede wszystkim wykonanie ociepleń ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, a także instalację centralnego ogrzewania. Pozwoli to na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do środowiska (o 507,91 ton w ciągu roku), poprawienie bilansu energetycznego oraz ulepszy poziom wygody pacjentów. Koniec prac ma nastąpić pod koniec 2023 roku.

Umowę na poczet przekazania funduszy potrzebnych do modernizacji podpisali: Artur Michalski, wiceprezes NFOŚiGW, oraz dr hab. n. med. Stanisław Góźdź, Dyrektor ŚCO w Kielcach.

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ