Uniwersytet Wrocławski najbardziej ekologiczną uczelnią w Polsce

,
Widok na budynek Uniwersytetu Wrocławskiego i drzewa po drugiej stronie rzekiMiędzynarodowy ranking THE Impact Rankings 2022 dotyczący uczelni wyższych ocenił Uniwersytet Wrocławski najlepiej spośród wszystkich uczelni w Polsce w kategorii Życie na Ziemi. W rankingu umieszczono również uczelnie z całego świata działające wyjątkowo na rzecz środowiska.

Uniwersytet Wrocławski (UW) w roku 2022 odznacza się niezwykle ekologiczną pozycją na tle innych polskich uczelni wyższych. W rankingu o zakresie międzynarodowym – THE Impact Rankings 2022 – zajął 101-200 miejsce spośród uniwersytetów z całego świata, plasując się tym samym na pierwszym miejscu wobec innych uczelni w Polsce.

Kategoria dotycząca tego odznaczenia to Życie na Ziemi, w której oceniana jest działalność szkół wyższych w zakresie zrównoważonego rozwoju (cele w tym zakresie wyznaczyło ONZ). Pozycja Uniwersytetu Wrocławskiego jako placówki badawczej ma istotne znaczenie we wzrostowym trendzie do badań, edukacji i strategii na rzecz ekologii i miejsca społeczeństwa wobec niej.

Najlepsze miejsce w Polsce zapewniły UW działania naukowe dotyczące ekosystemów lądowych oraz działania dydaktyczne angażujące do ochrony środowiska lądowego. Wrocław zdecydowanie przoduje w takiej działalności, a Uniwersytet Wrocławski stale rozwija swój wkład w ekologiczną działalność placówek edukacyjnych.

Wyjątkową decyzją placówki w kontekście zielonej działalności jest również fakt, że od teraz prace dyplomowe na wrocławskiej uczelni nie będą drukowane na potrzeby administracyjne. Wszystkie dokumenty, formalności i prace będą dostępne i przesyłane jedynie w formie elektronicznej, co pozwoli na znaczne zaoszczędzenie i ograniczenie zużycia papieru.

Źródło informacji i zdjęcia: Uniwersytet Wrocławski

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ