Zbierz śmieci i otrzymaj kwiaty dla pszczół

Zbierz śmieci i otrzymaj kwiaty dla pszczół

Fundacja Ekologiczna Arka rozpoczęła kolejną edycję akcji „Kwiaty zamiast śmieci”. Pierwszych 1000 uczestników zaangażowanych w sprzątanie lasów i parków otrzyma paczkę z nasionami kwiatów przyjaznych dla pszczół.

Fundacja Ekologiczna Arka od lat jest zaangażowana w edukację społeczeństwa, skupiając się na takich zagadnieniach jak gospodarka odpadami czy ochrona przyrody, ale również na działaniach prozdrowotnych i prospołecznych. W ramach swojej działalności Arka zorganizowała już wiele programów ekologicznych, a jednym z nich jest akcja „Kwiaty zamiast śmieci”.

Kwiaty zamiast śmieci 2022

Program ma proste zasady: zbierz przynajmniej jedną reklamówkę śmieci (w lesie, w parku, nad rzeką), dodaj zdjęcie na stronie akcji i otrzymaj paczkę z nasionami kwiatów, które są przyjazne dla pszczół i innych owadów zapylających.

Tegoroczna edycja wystartowała 18 marca, a jej inauguracja miała miejsce w Katowicach na placu Kwiatowym. „W Arce lubimy łączyć i współpracować. Dlatego cieszymy się, że udało się przygotować nam kolejną akcję łączącą temat zaśmiecenia naszych terenów przyrodniczych z pomocą pszczołom i innym owadom zapylającym” – wyjaśnił Wojciech Owczarz, prezes Arki i pomysłodawca akcji.

W akcję sprzątania zaangażowało się już niemal tysiąc osób, które zebrały prawie 6 tysięcy reklamówek śmieci pozostawionych w lasach i parkach. Według danych na stronie programu, dotychczas rozesłanych zostało nieco ponad sto paczek z nasionami.

Więcej na temat akcji można przeczytać stronie kwiatyzamiastsmieci.pl.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *