Gminy ze wsparciem w gospodarce odpadowej

Gminy ze wsparciem w gospodarce odpadowejJuż tylko do jutra, 27 kwietnia, gminy mogą zgłosić chęć udziału w programie „Gospodarka odpadami w gminach. Diagnoza i wsparcie” organizowanym przez Instytut Spraw Publicznych. Projekt ma na celu wsparcie gmin w ulepszaniu lokalnych systemów gospodarowania odpadami.

Projekt „Gospodarka odpadami w gminach. Diagnoza i wsparcie” organizowany przez Instytut Spraw Publicznych (ISP) jest skierowany przede wszystkim do urzędów gmin i miast, a w szczególności do osób i jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami. Celem programu jest objęcie uczestników opieką ekspertów, przeprowadzenie diagnozy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w wybranej gminie lub mieście, a także opracowanie strategii jego udoskonalenia.

Proces obejmie przeprowadzenie szczegółowej diagnozy stanu obecnego i wypracowanie propozycji rozwiązań. Udział w projekcie nie wiąże się dla uczestniczących gmin z żadnym kosztem, bo jest on pokrywany z grantu” – wyjaśnia ISP na stronie projektu.

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, dlatego udział w nim jest bezpłatny.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu na stronie ISP oraz w broszurze informacyjnej.

Źródło: Instytut Spraw Publicznych

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ