Konkurs MKiŚ: „W moim domu nic się nie marnuje”

,
Grafika przedstawiająca kobietę w fartuszku i hasłami dotyczącymi konkursuW związku z rządową kampanią ekologiczną „Nasz Klimat” 20 czerwca rozpoczął się konkurs dla polskich Kół Gospodyń Wiejskich. Warunkiem udziału jest opisanie ekopraktyki chroniącej klimat, którą warto wdrożyć we własnym domu. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lipca.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) w ramach kampanii „Nasz klimat” zorganizowało konkurs pod nazwą „W moim domu nic się nie marnuje”. Przeznaczony jest on dla wszystkich funkcjonujących w Polsce Kół Gospodyń Wiejskich i ma na celu promowanie proekologicznych praktyk przyczyniających się do ochrony środowiska. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu potrwa do 22 lipca 2022 roku.

Zadanie konkursowe

Warunkiem udziału w konkursie jest dokonanie zgłoszenia w formie opisu codziennych domowych działań, jakie warto wprowadzać dla ochrony klimatu. Należy ująć także przewidywane rezultaty pomysłów oraz powody ich zastosowania w gospodarstwie domowym. Jedno Koło Gospodyń Wiejskich może przesłać maksymalnie trzy zgłoszenia, które będą oceniane m.in. pod względem innowacyjności czy łatwości zastosowania.

Nagrody

Przewidziano nagrody pieniężne dla trzech najlepszych zgłoszeń, ale również siedem wyróżnień. Pieniądze z wygranych powinny zostać użyte do promocji ekologicznych postaw przez Koła Gospodyń Wiejskich, jak również do zakupu przedmiotów i urządzeń przydatnych do wprowadzenia korzystnych dla środowiska zmian.

Laureaci otrzymają:

  1. miejsce – 9 500 zł, 
  2. miejsce – 6 500 zł, 
  3. miejsce – 3 000 zł.

Ponadto nagrodzone prace laureatów oraz wyróżnione zgłoszenia znajdą się w e-booku „Domowy Poradnik Ekonawyków”, który zostanie opublikowany na stronie kampanii „Nasz Klimat„.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na oficjalnej stronie konkursu.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ