Nielegalne składowiska odpadów – rząd wypowiada walkę

NSS • ekoetos.plNielegalne składowiska odpadów, szczególnie tych niebezpiecznych, od dawna wzbudzają wiele społecznych emocji, prowokują liczne dyskusje. Likwidacja ich to kolejne wyzwanie stojące przed nowym rządem. Jakie rozwiązania zapowiada ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska?

W dniu 30 stycznia 2024 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa, na której ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska mówiła o miejscach nielegalnego składowania odpadów, w tym niebezpiecznych:

– Narastanie problemu i dotychczasowa nieudolność państwa w tym zakresie widoczna jest gołym okiem. Dobrze wiemy, że nielegalne składowiska odpadów, zwłaszcza tych odpadów niebezpiecznych, nie tylko pogarszają stan środowiska, w którym się znajdują, ale przede wszystkim doprowadzają do zagrożenia naszego zdrowia i życia, dlatego tak istotne jest zaangażowanie państwa w tej kwestii.

Zauważyła, że rozwiązanie problemu nielegalnych składowisk odpadów jest zadaniem dla wielu podmiotów, w tym również spółek skarbu państwa, które wymaga współpracy na wielu płaszczyznach dla dobra obywateli.

Ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej zapowiedziała powstanie specjalnego zespołu w Ministerstwie i inicjatywę powołania zespołów lokalnych, których zadaniem będzie znalezienie rozwiązania tego problemu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ