Niszczyli leśną roślinność – spotkała ich dotkliwa kara

Kierowca jadący quadem po leśnej drodze pośród zielonych drzew

W Nadleśnictwie Babki w Wielkopolsce funkcjonariusze Straży Leśnej i Policji dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn jeżdżących quadami w lesie poza dopuszczonymi do ruchu ścieżkami.

Jak zrelacjonował Mateusz Nowicki, strażnik leśny z Nadleśnictwa Babki w województwie wielkopolskim, podczas nielegalnej przejażdżki tablice rejestracyjne quadów były zakryte, aby utrudnić identyfikację. Dodatkowo kontrola wykazała, że jeden z kierowców nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Za niszczenie leśnej roślinności oraz za wjazd pojazdem silnikowym do lasu obaj kierowcy zostali ukarani mandatami o wysokości 1 000 złotych. Mężczyzna bez uprawnień do kierowania swoim quadem otrzymał dodatkowo mandat na kwotę 1 500 złotych.

Ukarani kierowcy powinni jednak cieszyć się z dość łagodnego potraktowania przez funkcjonariuszy. Maksymalna bowiem kara w przypadku przewinienia tego typu to skierowanie sprawy do sądu oraz kara grzywny w wysokości nawet do 5 tys. złotych.

Inspektor Straży Leśnej w RDLP w Poznaniu przypomina, iż poruszanie się motorowerem, pojazdem silnikowym (samochodem, motocyklem czy quadem) lub zaprzęgiem konnym po lesie jest legalne wyłącznie drogami publicznymi. Po leśnych duktach można przemieszczać się jedynie w przypadku dróg o odpowiednim oznakowaniu.

Źródło: Lasy Państwowe

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *