Ostrów dopłaci do deszczówki

Ostrów dopłaci do deszczówki

Władze Ostrowa Wielkopolskiego podjęły decyzję o kontynuacji programu „Ostrów łapie deszcz” i dopłacaniu mieszkańcom do instalacji przechwytujących wodę deszczową. Wnioski o dopłatę będą przyjmowane do początku maja.

Jak informują władze Ostrowa Wielkopolskiego, po raz trzeci mieszkańcy gminy mogą skorzystać z dopłat do budowy instalacji w ramach projektu „Ostrów łapie deszcz”. Na ten cel przeznaczono 200 tysięcy złotych.

Program „Ostrów łapie deszcz” okazał się strzałem w dziesiątkę! […] Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego chcą zbierać i wykorzystywać wodę opadową. Natomiast my, jako samorząd, chcemy pomagać w tych działaniach i wyznaczać pozytywne trendy oszczędzania wody pitnej.

Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

W ramach projektu każdy mieszkaniec, który na swojej posesji przygotuje zbiornik na deszczówkę o pojemności do 500 litrów może liczyć na dopłatę w wysokości 500 złotych. Na zbiorniki większe można będzie otrzymać tysiąc złotych. Najwięcej, bo dwa tysiące złotych, otrzymają osoby, które zainwestują w zbiorniki podziemne.

Przy składaniu wniosków należy pamiętać, że dopłata nie może zbiegać się z innymi dotacjami na ten sam cel, a pozyskane środki należy wydać na pokrycie kosztów zakupu i montażu elementów systemu do wyłapywania wody deszczowej.

W zeszłorocznej edycji programu władze gminy otrzymały blisko 180 wniosków, z czego pozytywnie rozpatrzono 149. W tym roku wnioski można nadsyłać do 2 maja.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *