Zielnik miejski w Tychach dla mieszkańców

Mały betonowy zielnik miejski w Tychach z pietruszką i jarmużem
© Piotr Podsiadły/UM Tychy

Tyski Zakład Usług Komunalnych pod koniec maja zorganizował w parku przy urzędzie miasta zielnik miejski, z którego każdy mieszkaniec może zabrać zioła dla siebie. W donicach dostępne są mięta, tymianek, szczypiorek i wiele więcej – wszystkie za darmo.

Inicjatywy miejskie angażujące mieszkańców do korzystania z darów natury cieszą się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Dostępność różnorodnych i przy tym świeżych roślin do domowego użytku, pośród ulic i budynków miast, jest ograniczona. Nie każdy ma miejsce i czas do stworzenia własnego miniogródka. Tychy postanowiły wyjść naprzeciw roślinnym potrzebom i przez Tyski Zakład Usług Komunalnych zorganizowały pięć donic pełnych ziół – miejski zielnik.

Zielnik to pierwsza tego typu tyska inicjatywa. Jest dostępny dla każdego i stoi w Parku Miejskim Solidarności w Tychach. Do dyspozycji mieszkańców są posadzone: mięta, tymianek, rozmaryn, oregano, melisa, szczypiorek, pietruszka, liście laurowe, a nawet truskawki – opisane tabliczkami i dostępne bezpłatnie, do własnego użytku. Tyski ZUK wraz z Urzędem Miasta zachęcają do korzystania z darów natury i informują zainteresowanych, że jeśli pomysł się przyjmie, zostaną zorganizowane kolejne takie zielniki w Tychach.

Fot. Piotr Podsiadły/UM Tychy

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *