, , ,

ARiMR przypomina o wydłużonym terminie składania wniosków o dopłaty do nawozów

Traktor jadący przez poleAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wydłużyła niedawno czas przyjmowania wniosków o dopłaty do nawozów zakupionych przez producentów rolnych między 1 września 2021 roku a 15 maja 2022 roku. Ostateczny termin składania dokumentów to 31 maja 2022.

Zgodnie z zatwierdzonym przez Komisję Europejską polskim programem dopłat do nawozów rolnicy w mają możliwość uzyskać dofinansowanie do zakupu tych materiałów, dokonanego między 1 września 2021 roku a 15 maja 2022 roku. Mowa jest o nawozach mineralnych innych niż wapno nawozowe i takie zawierające magnez – można wyczytać na rządowej stronie internetowej. Program dofinansowań prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pierwotnie termin składania wniosków mijał 16 maja, ale zdecydowano o przedłużeniu czasu ubiegania się o dofinansowanie do 31 maja 2022 roku.

Pomoc finansowa jest wyliczana na podstawie stawek (500 zł za hektar upraw rolnych lub 250 zł za hektar łąk, pastwisk, traw na gruntach ornych) oraz różnic w cenach nawozów między określonymi przedziałami czasowymi w latach 2020/2021 a 2021/2022.

Do ostatecznego wyliczenia przysługującej kwoty dofinansowania należy dołączyć do wniosku odpowiednie kopie faktur bądź inne dokumenty potwierdzające zakup nawozów. Dane z faktur można wprowadzać poprzez Platformę Usług Elektronicznych ARiMR, a wszystkie szczegóły, materiały, dokumenty i warunki otrzymania wsparcia znajdują się na oficjalnej stronie programu.

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ