Historyczna zmiana na drodze do Morskiego Oka. Rząd działa

Bus nad Morskie Oko będzie jeździł już od 1 czerwca
Bus nad Morskie Oko będzie jeździł już od 1 czerwca Fot. Pixabay

Bus elektryczny, który będzie kursować na trasie do Morskiego Oka, jest już w Tatrach” – ogłosiła w swoich mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Testy busa wożącego turystów rozpoczną się już 1 czerwca.

Kolejny już, a ostatni, upadek konia zaprzężonego w bryczkę ciągnącą turystów do Morskiego Oka miał miejsce w maju. Zwierzę zostało brutalnie potraktowane przez fiakra i zmuszone do wstania z ziemi. Zdarzenie wstrząsnęło opinią społeczną. W pomoc dla koni włączyły się organizacje społeczne oraz interweniowała osobiście ministra klimatu środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Kilka dni temu doszło do spotkania dyrekcji MKiŚ, TPN oraz organizacji pozarządowych, efektem, którego było wypracowanie kompromisu odnośnie koni nad Morskim Okiem. Powstała lista ustaleń, zmian do przeprowadzenia w pierwszej kolejności. Dziesiąty punkt to: „TPN rozpocznie testy busa elektrycznego na trasie do Morskiego Oka. Testy ruszą najpóźniej od 1 czerwca”. Wczoraj ministra Henning-Kloska pokazała w mediach społecznościowych zdjęcie wspomnianego busa, informując, że: „Bus elektryczny, który będzie kursować na trasie do Morskiego Oka, jest już w Tatrach”.

kl | ekoetos.pl

„Od słów przechodzimy do czynów!” – ogłosiła ministra.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *