Kryzys klimatyczny przedstawiony w niezwykłych kadrach

Kryzys klimatyczny przedstawiony w niezwykłych kadrach
"Wizualizacja kryzysu klimatycznego" to wystawa, którą warto zobaczyć

Walce ze zmianami klimatu poświęcona jest wystawa o nazwie „Wizualizacja kryzysu klimatycznego”. Twórcy wierzą, że poprzez fotoreportaż można zainspirować do zmian w zakresie zmniejszenia emisji CO2 oraz innych działań. Otwarcie wystawy odbędzie się 10 kwietnia w Warszawie.

Warszawska wystawa to efekt programu edukacyjnego prowadzonego pod kierunkiem artystów o dużych osiągnięciach: Kadira van Lohuizena i Esther Horvath. Prace przedstawia jedenastu artystów z Węgier, Czech, Polski i Słowacji. Autorzy ukazują przyrodę Wschodniej europy w postaci „wizualnych opowieści”.

Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie stojące przed ludzkością. To dzieje się właśnie teraz. Czujemy, że możemy odegrać rolę w sposobie, w jaki jest to pokazywane” – podkreślił Stefano Carini – dyrektor kreatywny fundacji NOOR, współorganizatora wystawy (PAP).

Wystawa współorganizowana jest przez Polską Agencję Prasową. Bierze w niej udział trzech polskich artystów: Kinga Wrona, Rafał Siderski i Tomasz Stabiński.

Dzięki zdjęciom zobaczyć można niesamowite obrazy i procesy jak odradzanie się mokradeł Dunaju czy zniszczone lasy w Czechach.

Wystawę „Wizualizacja kryzysu klimatycznego” będzie można oglądać na Skwerze Wolnego Słowa przy ul. Mysiej w Warszawie, w dniach 10.04 do 02.06.24. Poprzedzi ją debata w Centrum Prasowym PAP: „Jak opowiadać o kryzysie klimatycznym. Rola twórców wizualnych”. Rozpocznie się o godzinie 13:00.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *