Lasy Państwowe w walce o ekologiczny triumf w konkursie

Drzewa w lesie z przebijającymi promieniami słońca

Lasy Państwowe starają się swoimi nowoczesnymi i ekologicznymi inwestycjami zająć jak najwyższe miejsce w 26. edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

Organizatorzy mają na celu promowanie nowatorskich rozwiązań projektowych, nowoczesnych technik, a także dbałości o środowisko naturalne. Lasy Państwowe (LP) po raz kolejny biorą udział w konkursie, licząc na wysokie miejsce.

Ich kluczem do sukcesu może być kilka projektów, szczególnie dbających o środowisko naturalne. Jednym z nich jest budowa i modernizacja zbiorników wodnych w Uroczysku Las Miejski na terenie Leśnictwa Zielony Dwór. Inwestycja ta miała na celu umocnienie terenu przed zagrożeniami związanymi ze zmianami klimatu, takimi jak powodzie, susze i pożary.

Inną ekologiczną inwestycją zgłoszoną przez LP do konkursu są 4 wybudowane obszary mokradłowe w Leśnictwie Głowno. Projekt zakładał rozbudowę rowów na długości około 1 700 m. Do wykonania mokradeł wykorzystano 2 istniejące już zbiorniki wodne. Inwestycja pozwala na zwiększenie różnorodności biologicznej w terenie.

Jesienny las i płynąca rzeka
Budowa i modernizacja zbiorników wodnych w Uroczysku Las Miejski na terenie Leśnictwa Zielony Dwór / © Lasy Państwowe

Część inwestycji LP została zakwalifikowana do drugiego, finałowego etapu konkursu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą projektów biorących udział w konkursie, która znajduje się na stronie Lasów Państwowych.

Głosowanie potrwa do 20 maja do godziny 12:00.

Źródło: Lasy Państwowe

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *