PGE dostarczy zieloną energię do huty stali w Zawierciu

, ,
Wnętrze fabryki z piecem, z którego wydobywa się ogieńW latach 2024-2030 farma fotowoltaiczna PGE Jeziórko na Podkarpaciu będzie źródłem prądu dla jednej z największych hut, będącej jednocześnie największą firmą recyklingową złomu stalowego w Polsce.

Umowa podpisana przez spółkę PGE Obrót i hutę CMC Poland z Zawiercia dotyczy sprzedaży zielonej energii. Jej spory wolumen sprawia, że jest to jeden z największych tego typu kontraktów w Polsce.

PGE będzie dostarczać w latach 2024-2030 energię elektryczną pochodzącą z fotowoltaicznej farmy ulokowanej na Podkarpaciu. Spółka zobowiązała się do dostarczania energii o wolumenie ponad 90 GWh w skali roku. Umowa ta jest jednym z elementów spełniania ekologicznych celów PGE Obrót. Firma skupia swoje działanie m.in. na ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.

Również huta CMC Poland działa na rzecz środowiska. Firma jest jednym z najbardziej energochłonnych odbiorców w kraju. Swoje potrzeby zaspokaja jednak zieloną energią. CMC Poland ponadto jest nie tylko hutą stali, ale także największą firmą przeprowadzającą jej recykling w Polsce. Przyczynia się w ten sposób do ochrony środowiska.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ