PGE w służbie wycinanym lasom

Młode drzewko na zielonej leśnej polanie

W ramach 22. edycji programu „Lasy Pełne Energii” Polska Grupa Energetyczna posadziła około 65 tysięcy drzew w 17 miejscach na terenie 11 województw.

Nadleśnictwo Ostrołęka była 7 kwietnia miejscem rozpoczęcia 22. edycji akcji „Lasy Pełne Energii”. Wydarzenie to jest organizowane przez PGE już od 2000 roku. Podczas tegorocznej edycji w wydarzeniu pomagali pracownicy spółki ze swoimi rodzinami, a także młodzież szkolna, sportowcy i dzieci z Ukrainy.

Zanim 1 300 uczestników przystąpiło do działania, wzięli oni udział w spotkaniach edukacyjnych z leśnikami. Ich celem było przeszkolenie uczestników akcji pod kątem ochrony środowiska i świadomego korzystania z zasobów naturalnych naszej planety.

Co prawda, zapowiadanego w kwietniu zamiaru posadzenia ponad 80 tysięcy drzew nie udało się zrealizować, ale 65 tysięcy jest również niezwykle imponującą liczbą. Młode drzewa pojawiły się w 17 lokalizacjach na terenie 11 województw.

„Lasy Pełne Energii” jest jedną z najważniejszych akcji ekologicznych Polskiej Grupy Energetycznej. Jej celem jest odbudowa niszczonego przez wycinki drzewostanu, poprawa jakości powietrza, a także edukacja i uświadamianie społeczeństwa o istotnej roli ochrony środowiska.

W ciągu 22 lat istnienia programu udało się posadzić niemal 700 tysięcy drzew w 52 lokalizacjach na terenie 14 województw w Polsce. Najczęściej sadzonymi odmianami były sosny, świerki, dęby oraz buki. We wszystkich edycjach wzięło udział ponad 26 tysięcy osób.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *