PGE posadzi w kwietniu 80 tysięcy drzew

PGE posadzi w kwietniu 80 tysięcy drzew

W kwietniu pracownicy Grupy PGE posadzą około 80 tysięcy drzew w całej Polsce w ramach 22. edycji programu Lasy Pełne Energii. W akcji sadzenia drzew wezmą również udział szkoły, lokalna społeczność oraz dzieci z Ukrainy.

Lasy Pełne Energii to jeden z najważniejszych programów Grupy PGE w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jego celem jest poprawa jakości powietrza, stanu wód gruntowych, odbudowa drzewostanu w polskich lasach, czynna ochrona przyrody oraz edukacja przyrodnicza i ekologiczna.

Z okazji 22. edycji programu biuro prasowe PGE zapowiedziało, że w kwietniu pracownicy posadzą ponad 80 tysięcy drzew w 21 nadleśnictwach na terenie całej Polski. Wśród uczestników zaangażowanych w akcję znajdą się również rodziny pracowników, uczniowie szkół, przedstawiciele lokalnych społeczności, a także dzieci z Ukrainy.

Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce i „prowadzimy w zielonej zmianie”, także jeśli chodzi o projekty ekologiczne. Program Lasy Pełne Energii realizowany od 22 lat ma na celu przede wszystkim zwiększanie potencjału polskich lasów, ale spełnia także niezwykle ważną rolę edukacyjną. W rozpoczynającej się właśnie akcji, przez najbliższy miesiąc, planujemy posadzić ponad 80 tys. drzew.

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE

Od 2000 roku w programie wzięło udział niemal 25 tysięcy osób. Dzięki ich zaangażowaniu posadzono łącznie ponad 600 tysięcy drzew (głównie sosen, świerków i dębów) w 35 lokalizacjach na terenie 14 województw.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *