Województwo dolnośląskie ma swoją Dolinę Wodorową

, , ,
Województwo dolnośląskie ma swoją Dolinę Wodorową

We Wrocławiu została powołana Dolnośląska Dolina Wodorowa. To kolejne przedsięwzięcie Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach Polskiej Strategii Wodorowej.

25 lutego we Wrocławiu została powołana Dolnośląska Dolina Wodorowa. To kolejne tego typu przedsięwzięcie z inicjatywy Agencji Rozwoju Przemysłu. Spółka jest zaangażowana w prace mające na celu utworzenie czterech dolin wodorowych w Polsce: na Dolnym Śląsku, na Podkarpaciu, na Mazowszu i w regionie śląsko-małopolskim. Zgodnie z Polską Strategią Wodorową w naszym kraju ma powstać co najmniej pięć takich dolin.

Głównym celem Dolnośląskiej Doliny Wodorowej jest wspieranie rozwoju gospodarki wodorowej w województwie dolnośląskim oraz sąsiadujących regionach. Potencjał badawczo-naukowy tego rejonu pozwoli na podjęcie różnorodnych innowacyjnych przedsięwzięć technologicznych i przemysłowych, dzięki którym rola wodoru w gospodarce i jego potencjał będą stale rosnąć.

„Dla ARP ważne jest opracowanie sposobów i mechanizmów »wodoryzacji« procesów technologicznych i produkcyjnych przemysłu, zwłaszcza w kontekście ich wysokiej energochłonności. Chcemy zaangażować w to szerokie środowiska interesariuszy Dolnośląskiej Doliny Wodorowej. Liczymy na to, że stowarzyszenie będzie rezerwuarem danych i wiedzy pozwalającej na wsparcie projektów” – mówi Cezariusz Lesisz, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

W grudniu zeszłego roku katowicki oddział ARP uruchomił portal wodorowy, na którym można znaleźć informacje na temat rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce i na świecie.

Źródło informacji: Agencja Rozwoju Przemysłu

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ