EJP SOIL – szansa na finansowanie badań glebowych

EJP SOIL - szansa na finansowanie badań glebowych

28 kwietnia 2022 roku ruszył nabór wniosków do europejskiego programu finansowego EJP SOIL przeznaczonego do opracowywania systemów zrównoważonego zarządzania glebami rolniczymi.

Niemiecki Project Management Jülich organizuje program dofinansowań przeznaczony dla organizacji badawczych, przedsiębiorstw różnego rozmiaru oraz innych grup podmiotów. Aby wziąć udział należy zgłosić swój projekt dotyczący prac badawczych i rozwojowych związanych z glebami rolniczymi.

Zakres tematyczny projektów został określony w trzech wymiarach: zarządzania glebą przy wsparciu agroekosystemu, zarządzania glebą wobec zmian klimatycznych i zrozumienia wpływu na emisje gazów cieplarnianych oraz badań i rozwoju technologii monitorujących gospodarstwo z uwzględnieniem jego właściwości glebowych.

Całkowity budżet programu wynosi 600 tysięcy euro. Maksymalne przewidziane dofinansowanie pojedynczej inicjatywy sięga 200 tysięcy euro i nie może zostać przekroczone.

Złożenie wniosku jest możliwe przez stronę internetową konkursu od 28 kwietnia do 14 września 2022 roku. Wyniki konkursu zostaną opublikowane wraz z określonymi rankingami projektów na przełomie listopada i grudnia 2022 roku.

Po znalezieniu się na liście rankingowej uczestnicy będą musieli przygotować krajowy wniosek o dofinasowanie, którego proponowaną kwotę i zasadność oceni Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Szczegóły znajdują się na stronie internetowej konkursu.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *