Marka Kendall Jenner tworzy cegły z odpadów z agawy

, ,
Duży blok ułożonych cegieł na tle krzewów agawyMarka alkoholowa Drink 818 we współpracy z meksykańską organizacją charytatywną S.A.C.R.E.D. zajmuje się tworzeniem cegieł z poprodukcyjnych włókien agawy. Materiał posłuży do m.in. zbudowana lokalnej biblioteki.

Drink 818 to marka alkoholowa stworzona przez amerykańską celebrytkę i modelkę Kendall Jenner. Jej istotą jest tworzenie tequili, co zostało przyjęte zarówno pozytywnie, jak i negatywnie w środowisku meksykańskim. Ciekawsze jednak jest działanie ekologiczne, na jakie zdecydowała się marka, ponieważ wyjątkowo podchodzi do odpadów z agawy, z których wykonuje się tequilę.

Ekologiczne cegły wsparciem dla lokalnej społeczności

Marka podjęła współpracę z meksykańską organizacją charytatywną S.A.C.R.E.D. w celu przetworzenia niepotrzebnych odpadów produkcyjnych tequili na budownicze klocki. Materiał można wykorzystać tak samo jak cegły, a dzięki temu nie zostanie zmarnowany ani kilogram pulpy z agawy. Czujemy wielkie poczucie odpowiedzialności i dumy z tego, że mamy wpływ na społeczności i środowisko – można przeczytać na stronie marki.

Projekt 818 Bricks ma być wsparciem dla rozwoju infrastruktury dla lokalnych społeczności w Jalisco (stan w Meksyku). Wśród planowanych realizacji jest budowa i zaopatrzenie biblioteki publicznej oraz sal lekcyjnych w Zapotitlán de Vadillo, a także przebudowa i wzmocnienie lokalnej destylarni w regionie Tuxpan.

To ciekawe przedsięwzięcie promujące ideę zero-waste z pewnością można uznać za niezwykle funkcjonalne i ekologiczne.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: FabBRICK – cegła przyszłości?

Źródło: Drink 818 (818 Spirits LLC)

Udostępnij artykuł:
FacebookTwitterEmail

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ