Protest rolników na Mazowszu. Trwa blokada drogi

Protest rolników spowodował blokadę drogi
Protest rolników spowodował blokadę drogi

Rolnicy zablokowali rondo w miejscowości Zakręt pod Warszawą. Protest ma trwać w piątek do późnych godzin popołudniowych. Nastąpiły duże utrudnienia w ruchu. To kolejny protest przeciwko założeniom Zielonego Ładu, a także chęć zwrócenia uwagi na straty poniesione przez polskich rolników w wyniku suszy.

Tym razem rolnicy przyjechali do miejscowości Zakręt w województwie mazowieckim. Drogę blokuje 15 ciągników oraz samochody. Protest rolników rozpoczął się około godziny 11 i ma potrwać do 18:30. Oprócz strajkujących rolników w miejscu blokady spotkać można polityków Konfederacji.

Blokada rolników na drodze A2

Blokada rolników mieści się na drodze A2 Mińsk Mazowiecki – Warszawa, łącznica zjazdowa w. Lubelska (woj. mazowieckie). Ciągniki rolnicze blokują łącznicę zjazdową w kierunku miejscowości Zakręt. Wyznaczono objazd S2.

Pierwszy etap protestu rolników rozpoczął się o godzinie 9.30 w Trzebuczy (powiat węgrowski), skąd rolnicy wyjechali na drogę krajową numer 92. Dalej kolumna ciągników przejechała przez miejscowości: Janów, Osiny, Nowe Osiny, Stojadła do granic Warszawy w miejscowości Zakręt, gdzie zaplanowano blokadę ronda.

Jak ominąć blokadę?

Policja na portalu X zaleca, jak ominąć blokadę: „Jadąc DK92 od Mińska Mazowieckiego w miejscowości Zakręt osobówki kierowane są w ul. Asfaltową i DK638. Jadąc z Warszawy należy jechać drogą 638 i ulicą Asfaltową. Ciężarówki od strony Mińska Mazowieckiego jadą autostradą A2”.

Zielony Ład

Blokujący przejazd rolnicy od miesięcy domagają się m.in. odstąpienia od przepisów Europejskiego Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza państw Unii Europejskiej.

Poprzez aktualny protest wyrażają także chęć zwrócenia uwagi na straty poniesione w wyniku suszy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *